🔴Dziś zostałem powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego Nadzwyczajnej Komisji ds. Deregulacji. To dla mnie ważny moment aby w praktyce zrealizować cele z które przyświecały mi od początku gdy zostałem posłem.

🔴Przytoczę fragment mojego pierwszego wystąpienia z pierwszego posiedzenia Komisji Gospodarki i Rozwoju, jeszcze z Sejmu VIII Kadencji: Inauguracyjne spotkanie naszej Komisji posiada szczególnie ważny wymiar dla określenia celów, jakie sobie postawimy w tej przełomowej, VIII kadencji Sejmu. Moim zdaniem, również tutaj, w Komisji Gospodarki i Rozwoju, podkreślam słowo rozwoju, oprócz spraw bieżących musimy ponad partyjnymi podziałami podjąć pracę organiczną od podstaw w kierunku radykalnej zmiany systemu. Nie pudrowania, poprzez zmiany progów i procentów, ale radykalnej zmiany systemu. Tego oczekują od nas przedsiębiorcy, również z mojego środowiska. To wielkie wyzwanie, aby system gospodarczy w naszym kraju maksymalnie uprościć, odbiurokratyzować i ustabilizować tak, aby uwolnić energię i kreatywność polskich przedsiębiorców, bo to przecież nasz największy kapitał. Musimy na to wyzwanie odpowiedzieć, my posłowie, musimy mu sprostać, bo tylko wtedy, w perspektywie kilku, kilkunastu lat, nasza gospodarka otrzyma silny impuls rozwojowy. Jeszcze raz podkreślę: kluczem do rozwoju nie są kolejne loterie paragonowe i zwiększona opresyjność aparatu skarbowego. Kluczem jest większa wolność gospodarcza, uproszczenie zasad funkcjonowania, odbiurokratyzowanie gospodarki i przewidywalna, długookresowa stabilność przepisów. Proszę wszystkich członków Komisji na tym pierwszym inauguracyjnym posiedzeniu – podejmijmy to zadanie z pełną determinacją właśnie teraz, w obecnej kadencji.
🔴Czeka nas dużo pracy wspólnie z Panem Przewodniczącym Bartłomiejem Wróblewskim, pozostałymi członkami Prezydium oraz wszystkimi członkami Komisji.

(zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Anny Strzyżak – fotografa Sejmu)