Konferencja prasowa w Lublińcu z udziałem członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości oraz Pani Poseł Lidia Burzyńska Szefowej Okręgu 68. Wspólnie zadaliśmy #PytaniaDoTuska w lokalnym (niestety nieczynnym) Biurze PO.

1) Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009?

2) Dlaczego w roku 2010 kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1 mld 200 mln złotych rosyjskiej spółce Gazprom?

3) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL zaakceptował umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii?

4) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie zablokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował Baltic Pipe?

5) Dlaczego kierowany przez Pana rząd chciał sprzedać rafinerię Możejki Rosjanom?

6) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał sprzedać grupę Lotos Rosjanom?

7) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nigdy nie osiągnął progu finansowania Wojska Polskiego na poziomie zapisanym w ustawie budżetowej, czyli 2 proc. PKB, w latach 2008-2013? Poziom ten wahał się wówczas pomiędzy 1,76-1,89 proc. PKB.

8)Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie?

9) Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia?

10) Dlaczego oddał Pan śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan?

To pytania nie tylko o przeszłość, ale i o to, jak wyglądała polityka zagraniczna, energetyczna, militarna, wojskowa rządu Tuska. To pytania o lata 2007-15, kiedy rządy w Polsce sprawował Tusk, kiedy rządziła PO, kiedy byliśmy świadkami niezwykłego wręcz uzależnienia polskiej polityki gospodarczej, energetycznej czy zagranicznej. Odpowiedzi na te pytania są niezbędne aby decydować o dalszych losach Naszej Ojczyzny.

Po konferencji był czas na chwilę rozmowy o Polsce.