✅Wizyta Pana Premiera Mateusz Morawiecki 🇵🇱w Gminie Boronów. Pan Premier gościł u Państwa Teresy i Adama, którzy dzięki wsparciu programu „Czyste Powietrze” termomodernizowali swój dom. Na miejscu obecny był Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski Prezes WFOŚiGW Pan Tomasz Bednarek oraz Gospodarz Gminy Boronów Krzysztof Bełkot wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Bogdanem Hutszem.

🔴 Rządowy program Czyste Powietrze działa od 2018 roku. Dziś, w ramach środków z umowy partnerstwa, wzmacniamy ten program i przekazujemy kolejne 1,8 miliarda złotych na Czyste Powietrze+.

Dotacje dla polskich rodzin będą mogły sięgać aż do 79 000 złotych, w zależności od wielkości inwestycji i poziomu dochodów.

Uczymy się również na błędach i naprawiamy je, dlatego prefinansowana ❗️zaliczka będzie mogła sięgnąć nawet 50% całego kosztu remontu, a pozostałe środki będą wypłacone w ciągu 30 dni od zakończenia remontu.

To będzie trudna zima, dlatego już teraz zachęcamy wszystkich do skorzystania z programów wsparcia i docieplania budynków, które obniżają rachunki za energię nawet o 70%. Ważne, żeby te środki zostały u samorządów i lokalnej społeczności.

❗️Co ważne praktycznie każdy nasz samorząd pomaga w wypełnieniu wniosku i przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.

✅Serdecznie dziękujemy mieszkańcom BORONOWA za wspaniałe przyjęcie i ciekawe rozmowy.